Flying Mag Zima 2015/2016

EDITORIAL

Vážení cestující, vítejte na palubě šestého letu airbusu Flying mag, který odstartujeme citátem: "Motor je srdcem letadla, ale pilot je jeho duší."

TRAVEL: Mnichov - kosmopolitní město tradic, umění, kultury a průmyslu

Hlavní město Bavorska leží v podhůří Alp na řece Isar. S 1,4 miliony obyvatel je Mnichov po Berlíně a Hamburku třetím největším městem Německa. Mnichov patří k nejbohatším a nejrychleji se rozvíjejícím městům Německa, je významným průmyslovým, dopravním a finančním střediskem s celou řadou vysokých škol, muzeí a galerií. Kromě toho je také sídlem arcibiskupa.

AIRPORT: Letiště Mnichov - moderní brána pro lety do celého světa

Mnichovské letiště je jedním z nejmodernějších a nejefektivnějších na světě. V letní sezóně spojuje bavorskou metropoli s 228 destinacemi. V roce 2014 odbavilo letiště v Mnichově přibližně 40 milionů cestujících.

FACE2FACE: Marek Čiliak - hokejový brankář HC Kometa Brno

Pětadvacetiletý profesionální sportovec Marek Čiliak se sice narodil ve slovenském Zvoleně, ale již před patnácti lety ho zavedly hokejové kroky poprvé do Brna. V současné době je brankářem nejznámějšího extraligového hokejového týmu v České republice - HC Kometa Brno. A protože mu zdejší kraj už dávno učaroval, vybral si spolu se svou přítelkyní "Štatl" coby místo pro život, kde vyrůstají jeho dvě děti a zanedlouho rovněž postaví dům.

LEISURE: Vila Stiassni

Brněnský funkcionalismus je fenomén, o kterém je slyšet nejen doma, ale i v zahraničí. Tento styl je v našem městě bohatě zastoupen - ať už stavbami veřejnými nebo soukromými. Studentské domovy, sanatoria, školy, městské lázně, rozhodně unikátní brněnské výstaviště a celá řada rodinných vil - to jsou příklady pokladů, kterými se Brno může právem pyšnit.

LEISURE: Zima jako v pohádce, to je skiareál Kraličák

Vydejte se s námi do útulného zimního střediska v Jeseníkách, které vzniklo spojením dvou menších lyžařských areálů v Hynčicích pod Sušinou a ve Stříbrnicích.

LEISURE: Tipy na akce v Brně a okolí

(prosinec 2015 - květen 2016) Veletrhy GO a Regiontour, Jazzfest Brno, Fašank, Brněnská muzejní noc a další.

A&A: Architektura je služba lidem

Rozhovor Zuzany Morávkové s Janem Vojtíškem a Jakubem Staníkem... Mladé architektonické studio AEIOU, které tvoří architekt Jan Vojtíšek a stavební inženýr Jakub Staník, se zájmem sleduji již dlouho. Možná je to tím, že jsme všichni prošli podobnou zkušeností, kdy jsme ještě za studií pracovali v ateliéru architekta Marka Štěpána. Z jejich práce je cítit pokora a důvěra, která ostatně provází celý proces tvorby od prvotního návrhu po samotnou realizaci.

TRAVEL: Za TOP zážitky na jižní Moravu

Díky TOP výletním cílům na jižní Moravě poznáte to nejlepší, co tento slunný region nabízí. 31 Top výletních cílů na jižní Moravě, to je 31 pestrobarevných zážitků pro vás.

INSPIRATION: Módní studio JK Styl - Kateřina Jará

Módní návrhářka Kateřina Jará je majitelkou brněnského oděvního studia JK Styl. V roce 2015 slaví její tvorba v Brně již 20leté výročí a s ním se podařilo i úspěšně rozšířit tvorbu o pánské modely. Módní salon obléká celou řadu úspěšných podnikatelek, právniček, političek, umělkyň a dalších známých osobností z České republiky, ale i ze Slovenska.

INSPIRATION: Jak nenaletět a odletět?

Zdá se to jednoduché... Zakoupíte letenky do vysněné destinace a už máte v hlavě jen myšlenky, abyste nezapomněli nic sbalit, nenechali doma doklady a byli včas na letišti. A pak vás nepustí do letadla... Že to není možné? Ozvali se nám čtenáři, co se chtějí podělit o příběh, který může být zároveň i velkým varováním.

INSPIRATION: Tipy na zajímavé knihy

Také pro zimní měsíce jsme si pro vás připravili pár zajímavých knižních tipů...

INSPIRATION: Vzhůru do vesmíru

Chtěli byste si užít noční Brno? Vlastně nejen Brno, ale rovnou celý vesmír? Pak neváhejte a zavítejte do hvězdárny a planetária Brno. V centru města, uvnitř malebného parku na vrcholku Kraví hory, naleznete moderní science centrum s hi-tech digitálním planetáriem, velkými astronomickými dalekohledy a nádherným výhledem na panorama celé metropole.

FACE2FACE: Designér Jakub Maca

Jakub Maca patří bezesporu k výrazným designérům a mladým brněnským talentům. Už jako student sbíral úspěchy s projekty, které měly nápad a dokazovaly vášeň a cit pro obor. Specializuje se na grafický design, ale jeho oblast zájmu je mnohem širší. Na chvíli nás pustil do svého tvůrčího prostředí.

LEISURE: Zámek Slavkov - Austerlitz

Napoleon, bitva a triumf, to jsou nejznámější symboly zámku ve Slavkově u Brna. Největší barokní památka na Moravě však skrývá mnohem více.

TRAVEL: Haag - sídlo králů i město mrakodrapů

Tulipány, sýr a větrné mlýny... To se asi vybaví nám všem, když se řekne Nizozemí. Až se buete v Haagu procházet okolo moderních budov, které střídají středověké stavby, nebo sledovat obrovské dopravní lodě elegantně proplovající přístavem, ochutnávka sýrů bude i zde perfektním zakončením dne.

LEISURE: Osobitá přitažlivost jižní Moravy s Brnem uprostřed

"Před Vilou Tugendhat jsem stanul v úžasu. Kvůli tomuto uměleckému dílu, které pro manžele Tugendhatovy postavil architekt Ludwig Mies van der rohe, stojí za to do Brna přijet. Je to jedinečná ukázka funkcionalistické architektury, kterou Corbusierv a Gropiův žák koncipoval od začátku jako umělecký klenot." Tak charakterizoval brněnskou památku UNESCO britský spisovatel Simon Mawer, autor románu Skleněný pokoj, jehož děj se odehrává pávě v moravské metropoli.

INSPIRATION: Cestou necestou nyní s CanoCarem

Bezpochyby svoboda pohybu, možnost dorazit na vyhlédnuté místo v době, která tolik závisí na osobním rozhodnutí.

LEISURE: Na výpravě po stopách jihomoravských osobností

V minulém čísle jsme společně sledovali kroky brněnských osobností. Pojďme se dnes vydat na výpravu po celé Moravě, kde můžeme najít rodiště mnoha významných myslitelů, umělců nebo cestovatelů. Zavzpomínejme na osoby z našich dějin, které po sobě zanechaly působivý odkaz.

Charakteristika časopisu

Magazín Flying mag vychází 2 x ročně (letní a zimní letecká sezóna) a zpříjemňuje chvíle všem cestujícím, kteří využívají služby Letiště Brno. Po obsahové stránce zahrnuje různorodé informace o cílových destinacích, do nichž se z Brna nejčastěji létá.

Ve Flying magu nechybí tipy na zajímavá místa, o kterých se v běžně dostupných průvodcích rozhodně nedočtete. Na stránkách magazínu mají své místo rubriky zaměřené na obchod, zábavu, módu, showbusiness a atraktivní lifestylová témata.

Chcete odebírat novinky?

Zanechte nám svůj email a nic vám neunikne!


Chcete inzerovat?

Podívejte se na mediakit a napište nám!

napsat vzkaz


Flying Mag - oficiální magazín Letiště Brno, official Magazine of Brno Airport