LEISURE: RC AUTA

Práce, která rozdává radost aneb jak se z koníčku stane poslání

Umíte si představit vlastní rally závod s autíčky na zahradě nebo s kolegy v práci? My ano. Ze zábavy pro pár dětí ze sousedství se postupně vyvinul projekt, který rozdává zážitky a radost stovkám i tisícům dětí a dospělých. „V Austrálii jsem náhodou našel torzo autíčka. Jsou zvyklí nepotřebné vyhodit a koupit nové. A já s tím nesouhlasím. Opravil jsem ho a postavil jsem si vlastní kapotu,“ říká zakladatel projektu RC auta pro děti Pavel Kynický. A nezůstalo u jedné. V současné době staví autíčka i na zakázku a jeho flotila čítá již dvacítku aut s modely jako Škoda 105, Mercedes, beruška nebo velikonoční zajíc na dálkové ovládání. „Začínali jsme neziskovými akcemi v parcích a na táborech pro desítky dětí s rodiči. Dnes bavíme stovky lidí na firemních, veřejných i soukromých akcích,“ popisuje přerod volnočasové aktivity v práci Kynický.

Perfektní záminka pro návrat do dětských let

„Potkával jsem lidi, kteří dělají, co je baví, jsou v tom dobří a navíc prospěšní pro ostatní. Dávalo mi to největší smysl a dobře placenou práci jsem vyměnil za riziko, koníček a dalších šest věcí, které mě naplňují – bavit lidi, dávat jim záminku vypnout a vyskočit ze stereotypu, vše se čtyřmi koly, komunikaci s lidmi a další,“ vypráví o své životní změně Kynický. „Na jednu z akcí přišla holčička s tátou, která si chtěla autíčka vyzkoušet. Věděl jsem, že to zvládne, ale otec byl opačného názoru a nedovolil jí to,“ kroutí hlavou Kynický. S jeho přístupem nemohl souhlasit a uvědomil si, že ho baví učit děti něčemu novému zábavnou formou. A to přesto, že není nouze o humorné zážitky. „Děti už seděli na několika autíčkách, škodovku pokousal pes, jedno auto skončilo v rybníce a v akci jsem musel natočit starší paní, která chtěla důkaz pro manžela,“ pokračuje.

Zážitek je nejlepší investice

Autíčka odtrhávají od počítačů nejen děti, ale také dospělé. „Věříme, že jakákoli příležitost ke společné aktivní zábavě a pohybu, a to nejlépe v přírodě, má smysl,“ hovoří o svém poslání. Na workshopech lze probudit kreativitu, protože si můžete zkusit postavit vlastní kapotu a s ní pak jezdit. Jednou z nejpropracovanějších byla týmu BMW. Tato zábava je totiž relaxem nikoli pouze pro děti, ale nadchne i manažery. Všichni totiž dokáží vypnout u týmových závodů nebo u školy smyku či při zdolávání překážkové dráhy. „Umíme totiž probudit týmového ducha a stmelovat,“ říká na závěr.

www.rcautaprodeti.cz

obj/effects/bannervpravo/1/bannery_300x300_JMK.jpg
Magazín v PDF ke stažení ZDE....

Charakteristika časopisu

Magazín Flying mag vychází 2 x ročně (letní a zimní letecká sezóna) a zpříjemňuje chvíle všem cestujícím, kteří využívají služby Letiště Brno. Po obsahové stránce zahrnuje různorodé informace o cílových destinacích, do nichž se z Brna nejčastěji létá.

Ve Flying magu nechybí tipy na zajímavá místa, o kterých se v běžně dostupných průvodcích rozhodně nedočtete. Na stránkách magazínu mají své místo rubriky zaměřené na obchod, zábavu, módu, showbusiness a atraktivní lifestylová témata.

Chcete odebírat novinky?

Zanechte nám svůj email a nic vám neunikne!


Chcete inzerovat?

Podívejte se na mediakit a napište nám!

napsat vzkaz


Flying Mag - oficiální magazín Letiště Brno, official Magazine of Brno Airport